BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BeogradCafe freedom

Dobrodošli na BeogradCafe freedom - Vaš internet početak
 
PrijemPrijem  dijetadijeta  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
korekcija ishrane u skladu sa mogućnostima i navikama
Free Page Rank Tool
Zadnje teme
» Pozovite me jednoglasno da uredim Srbiju
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 28, 2024 4:25 am

» Vest dana!
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod Provokatorka Sre Apr 24, 2024 10:03 pm

» Đuro Bilbija: Čoveka stvorio „Supermozak“
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pon Apr 15, 2024 8:20 pm

» Ich bin intelligenter als Künstliche Intelligenz und Allgemeine Künstliche Intelligenz
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Sre Apr 10, 2024 3:52 am

» I am more intelligent than AI and AGI
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 07, 2024 10:53 pm

» Ja sam inteligentniji od AI i AGI
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pet Apr 05, 2024 5:10 pm

» Was Künstliche Intelligenz weiß nicht
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 27, 2024 4:48 am

» Šta Veštačka inteligencija (Artificial Inteligence) ne može?
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 26, 2024 10:12 am

» Teil 10: Portion der Energie mit der Identität
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 10:32 am

» Teil 9: Über die Aktionen und Produkte des Gehirns
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 12:59 am

» Teil 8/B: Gravitation als Magnetismus durch Sphären
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 24, 2024 1:19 am

» Teil 8: Gravitation als Magnetismus durch Sphären - A
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Sub Mar 23, 2024 9:08 pm

» Hierarchie der energiemateriellen Manifestationen des Absoluten
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 10:17 am

» Hijerarhija energetsko-materijalnih ispoljenja Apsolutnog
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 2:29 am

» Плац 837м2: 200м зрачне линије од самог центра Врања.
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 20, 2024 7:14 pm

» "James Webb" for looking into empty skulls
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:40 am

» „James Webb“ für den Blick in die leere Schädel
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:38 am

» „James Webb“ za pogled u prazne lobanje
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Čet Mar 14, 2024 6:57 am

» Milliarden Sterne bedeuten Milliarden Zivilisationen
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 9:01 am

» Milijardi zvezda znači milijardi civilizacija u Kosmosu
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 7:17 am

» DENTI PER TUTTI
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Uto Feb 20, 2024 9:38 pm

» Dijagnoza bolesti civilizacije 2024. – Šifra 13847
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 16, 2024 10:09 pm

» Wie der Kosmosm entstand - Mensch und Gott durch Yoga
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Ned Feb 04, 2024 4:00 am

» Kosmos, čovek, samadhi i Bog
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Sub Feb 03, 2024 9:25 pm

» Kako je nastao Kosmos 11. deo;
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 02, 2024 1:05 am

» Kako je nastao Kosmos 9. deo
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 8:24 pm

» Kako je nastao Kosmos 10. deo
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 12:16 pm

Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 60 dana Čet Feb 01, 2024 6:56 pm
forex
Forex Detaljni vodic po svijetu Forex-a, najveceg svjetskog finacijskog trzista. Uz osnovna objasnjenja o tome sto je Forex i o njegovim principima, naci cete i detaljna objasnjenja za trgovanje s numerickim primjerima. Na poklon svim posjetiocima besplatni software za pracenje globalnog trenda.

 

 Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga?

Ići dole 
AutorPoruka
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? Empty
PočaljiNaslov: Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga?   Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga? EmptySub Jan 01, 2022 10:23 pm

Razmišljajući o Kosmosu i ljudima u njemu ne možemo izvrdati pitanja o poreklu, tj. o počecima svega.
Savršenstvo stvari i odnosa u prirodi na planeti Zemlji nas navedu na zaključak o grandioznoj inteligenciji u suštini Stanja stvari. Dosad je bilo tako da su ljudi koješta merili i analizirali ali o počecima svega zaključivali samo špekulativno: Astronomska posmatranja nisu pouzdan način za zaključak o počecima i uspostavljanju stvari i odnosa u Svemiru; niti eksperimenti u fizici, hemiji i biologiji mogu dati odgovor kako je sve počelo i ko ili šta je sve uredio ovako funkcionalno.
U 19-om veku je Mirza Huesin Ali Nuri rekao da religija mora biti u saglasnosti sa naukom i umom.
Ovo znači da je um u religiji delatan tri puta:

1. kad dozvoljava da u religiju bude unešen naukom
2. kad je u religiji prisutan naukom i
3. kad u religiji deluje na osnovama nauke i vere.

Ovo dalje znači da bi svi oni ljudi koji druge ljude teraju na verovanje morali znati šta je ili ko je Bog. Kad objašnjenje Boga postana neoborivo – prihvatiti Ga u veri.
Pošto nijedna posmatračka nauka (astronomija i psihologija),  nijedna eksperimentalna (fizika, hemija i biologija) i nijedna špekulativna (filozofija i teologija) ne mogu dokazati postojanje Boga – ostaje još jedna jedina mogućnost. Upotreba uma u religiji. Logikom.
Logiku kao nauku o ispravnom razmišljanju i donošenju zaključaka postavljamo u filozofiju.
Medjutim slabe su sve dosad poznate filozofije.


Slabe su i sve teorije, o nastanku Svemira, koje ne razumu i ne potvrdjuju Boga kao tvorca svega i svačega.
Tačno shvatanje i objašnjenje Univerzuma ne daje nijednom čoveku osnovu za bezbožništvo; ateizam.
Dok sam ja počinjao razmišljanja o Bogu na osnovi one nemogućnosti da ni iz čega ne može nastati nešto, što odmah stavlja pod pitanje teoriju koja se zove Big Bang, a opet sa pretpostavkom da je nekog prapočetka moglo biti, nisam mogao shvatiti Boga kao večno egzistirajuću inteligenciju, nego tek kao potencijalnu; postupno ispoljavajuću kroz sva ispoljenja.


Na tim razmišljanjima sam bio shvatao i ljudsko biće kao biće sa svrhom; kojim Bog postaje sebe svestan tim ispoljenjem sebe na planeti Zemlji ili nekim drugim inteligentnim ispoljenjem negde drugde u Svemiru. U svakom slučaju sam shvatao razvoj Jednog jedinog od Skupa svih mogućnosti u semenu do ispoljenja Njega u umnom biću; koje ima mozak. Tj. um kao radno operativnu sposobnost mozga, kojom Bog postaje tako sobom (konkretnim ispoljnjem) sebe svestan. I dan-danas ja čoveka, koji u umu, umom, umno iznad uma sebe postavi, nadje, smatram pozicijom Boga. Ali:


Početkom oktobra 2021. sam imao nekoliko razgovora sa Vanzemaljcima i nakon što sam ja njih ubedjivao da njihova filozofija ne valja, oni su meni objasnili da sam ja u zabludi; da je Bog sebe svestan; pre bilo kog ispoljenja i u svim ispoljenjima Njega. Ja sam im objasnio kako ja zaključujem da to nije tačno. Onda su mi ispričali da su oni, koji su takozvani petobojni, imali susrete sa tamo nekim šestobojnima. Rekli su mi ovo:
Ono što mi tamošnji i neki od vas ovdašnjih mislite i razlažete u osnovi ovako, kako zaključujemo o razvitku i smislu života od ameba do andjela, oko čega smo se manje-više usaglasili, dobije samo podsmeh šestobojno ortodoksnih. Koji su sad to, a?
Tu je moj sagovornik bio zaćutao. Ćutali smo dugo; ...
Onda je jedan od njih nastavio:


Da, da. Svi Šestobojni su dobroćudni genijalci. Njihovi mozgovi su prijemnici i pohranjivači svih informacija i doživljaja. Razlikuju se medju sobom po tome što su neki sigurni u večno budnu i aktivnu Inteligenciju, a neki su sigurni da bez mozga nema ni uma; ni umnih radnji i stanja. Prvi su, uslovno rečeno ortodoksni vernici, a drugi su, uslovno rečeno, materijalisti.  Imamo ovde film ...
Mi ovde razgovaramo sa šestobojnima ortodoksnima. Kad bi ti stupio u razgovor s njima pitali bi te ovo:
„Pošto si lepo shvatio da su majmuni vrsta, da su ljudi vrsta i da su andjeli vrsta, odnosno da su ljudi andjelima ono što su majmuni ljudima, a sve zato što u prirodi svako biće dobija ono što poželi, a na osnovama dominacije potencijalne Inteligencije u slobodnoj volji, u kojoj vrsti, posle paramecijuma, su nastali polarizacija, polni organi, polno opštenje i orgazam; kao završni čin polnog opštenja, a sve u cilju produžetka vrste?“


Da, da. Tišina. Ovako bi ti ćutao i pred njima. 
Onda bi ti oni rekli da prema tvojoj i našoj teoriji o nastanku vrsta i sa suštinskim karakteristikama i sposobnostima jedinki svih vrsta moramo priznati ovo:


„Niko ne može poželeti nešto što ne zna da postoji. Ili ne zna za šta bi mu moglo biti od koristi.“
Konkretno: riba može poželeti i pâr nogu; da bi mogla  hodati po Zemlji – a pita se „Šta će mi to kad izvan vode ne mogu disati?“ Ili: čovek može poželeti da skače sa planine na planinu – i pita se „Šta će mi to, kad sam društveno biće i zavisim od livada i šûma, a ne od kamenjara u daljinama?“  
O ribi, koja ne želi da dobije noge, iako poznaje bića koja hodaju Zemljom, možemo nešto fantazirati; kao i o čoveku koji ne želi sposobnost da skače sa planine na planinu, iako poznaje skakače raznih vrsta ali kako da neko poželi polarizaciju medju živim bićima kad nema pojma o njoj; nema pojma o tome čemu bi to koristilo. Pa još u polarizaciju medju živim bićima uključiti polne organe, polno opštenje i orgazam. Ko ili šta može znati o snazi i milini doživljaja orgazma, pre nego što ga doživi? Čemu orgazam? Kako to objasniti novorodjenčetu bilo koje vrste na Zemlji ili bilo gde u Svemiru? Tek polno zrela životinja bude na to bačena; nagonom; tempirano.
Na polno opštenje prinudjena. Od koga? Od večnog Boga koji ima znanje, pojam i svrhu polarizacije, polnih organa i orgazma. 
U kom momentu, kojih potreba, koja vrsta može kao rešenje isposlovati pupčanu vrpcu?“
Mi smo šestobojnima rekli da je polno opštenje večna težnja odvojenog dela jednog, 
(naprimer paramecijuma) ka delu bivšeg sebe; od kog je odvojeno. Tu su se oni samo nasmejali:


„Dobro. A kako razumete polarizaciju u neživoj materiji, kad ne znate da je gravitacija magnetizam po sferama? Smatrate gravitaciju najslabijom silom u fizici, što je isto kao da Božju inteligenciju smatrate najslabijom u Vasioni; samo zato što ih ne možete  meriti.“
Za šestobojne ortodoksne su sex-apstinenti totalne budale, kao što su totalni grešnici oni koji na polno opštenje prisiljavaju za polno opštenje nezrela bića svoje vrste, a pogotovo bića izvan svoje vrste.


Rekli su da je Bogu milija jedna prostitutka ili sveštenica u Delfima, 
nego sveštenik koji se od seksualnih odnosa uzdržava. 
A da ne pričamo o onim ljudima koji zloupotrebljavaju decu.
 
:copyright::
Dragoljub M. V. P.
Diplomierter Vater,
Schriftsteller und Musiker.
CH, 4500 Solothurn
Postfach 608
02. Januar 2022
 
www.iging-studio.ch
www.flyingjoymaker.com
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
 
Kako polarizacija potvrdjuje večnog Boga?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Šta je isto a šta različito izmedju ameba i Andjela?
» Kako je nastao Kosmos 8. deo A
» Da je Emanuel Kant iskusio ženu iskusio bi i Boga – 1. Deo
» Kako je nastao Kosmos 8. deo C
» Kako je nastao Kosmos 8. deo D

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BeogradCafe freedom :: početak :: 

freedom

 :: mozgancije i ostalo :: ideologije :: filozofija
-
Skoči na: