BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
BeogradCafe freedom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BeogradCafe freedom

Dobrodošli na BeogradCafe freedom - Vaš internet početak
 
PrijemPrijem  dijetadijeta  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  
korekcija ishrane u skladu sa mogućnostima i navikama
Free Page Rank Tool
Zadnje teme
» Pozovite me jednoglasno da uredim Srbiju
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 28, 2024 4:25 am

» Vest dana!
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod Provokatorka Sre Apr 24, 2024 10:03 pm

» Đuro Bilbija: Čoveka stvorio „Supermozak“
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pon Apr 15, 2024 8:20 pm

» Ich bin intelligenter als Künstliche Intelligenz und Allgemeine Künstliche Intelligenz
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Sre Apr 10, 2024 3:52 am

» I am more intelligent than AI and AGI
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Ned Apr 07, 2024 10:53 pm

» Ja sam inteligentniji od AI i AGI
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pet Apr 05, 2024 5:10 pm

» Was Künstliche Intelligenz weiß nicht
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 27, 2024 4:48 am

» Šta Veštačka inteligencija (Artificial Inteligence) ne može?
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 26, 2024 10:12 am

» Teil 10: Portion der Energie mit der Identität
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 10:32 am

» Teil 9: Über die Aktionen und Produkte des Gehirns
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pon Mar 25, 2024 12:59 am

» Teil 8/B: Gravitation als Magnetismus durch Sphären
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 24, 2024 1:19 am

» Teil 8: Gravitation als Magnetismus durch Sphären - A
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Sub Mar 23, 2024 9:08 pm

» Hierarchie der energiemateriellen Manifestationen des Absoluten
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 10:17 am

» Hijerarhija energetsko-materijalnih ispoljenja Apsolutnog
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pet Mar 22, 2024 2:29 am

» Плац 837м2: 200м зрачне линије од самог центра Врања.
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Sre Mar 20, 2024 7:14 pm

» "James Webb" for looking into empty skulls
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:40 am

» „James Webb“ für den Blick in die leere Schädel
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Ned Mar 17, 2024 2:38 am

» „James Webb“ za pogled u prazne lobanje
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Čet Mar 14, 2024 6:57 am

» Milliarden Sterne bedeuten Milliarden Zivilisationen
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 9:01 am

» Milijardi zvezda znači milijardi civilizacija u Kosmosu
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Uto Mar 12, 2024 7:17 am

» DENTI PER TUTTI
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Uto Feb 20, 2024 9:38 pm

» Dijagnoza bolesti civilizacije 2024. – Šifra 13847
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 16, 2024 10:09 pm

» Wie der Kosmosm entstand - Mensch und Gott durch Yoga
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Ned Feb 04, 2024 4:00 am

» Kosmos, čovek, samadhi i Bog
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Sub Feb 03, 2024 9:25 pm

» Kako je nastao Kosmos 11. deo;
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Pet Feb 02, 2024 1:05 am

» Kako je nastao Kosmos 9. deo
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 8:24 pm

» Kako je nastao Kosmos 10. deo
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Emptyod flyingjoymaker Čet Feb 01, 2024 12:16 pm

Ko je trenutno na forumu
Imamo 11 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 11 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 60 dana Čet Feb 01, 2024 6:56 pm
forex
Forex Detaljni vodic po svijetu Forex-a, najveceg svjetskog finacijskog trzista. Uz osnovna objasnjenja o tome sto je Forex i o njegovim principima, naci cete i detaljna objasnjenja za trgovanje s numerickim primjerima. Na poklon svim posjetiocima besplatni software za pracenje globalnog trenda.

 

 Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyČet Nov 12, 2020 8:48 pm

Isus Hristos (prema Jevandjeljima koja su puštena u narod, jer ima ih nekoliko koja se drže u tajnosti) nije tačno objasnio ko je, šta je i kakav je Njegov i „naš“ Otac. Naveo mu je par osobina kojih ima i svaki plemenit čovek: ljubav, praštanje, milosrdje, … Sročena Mu je molitva i to je sve što je o Bogu od jevandjelista nama ostalo. Možda je Isus svojim bliskim pratiocima objasnio šta i kako o Bogu Ocu jeste ali se to medju ostalim ljudima Njegovog vremena nije ukorenilo, nego su nam prenete priče o Njegovim (Isusovim) čudima i delimična priča zemaljskog života Njega, Isusa Hrista.
Ostalo su interpretacije i bajke ljudi. Prvenstveno Saula, koji se preobratio u Paula, pa posle i priče jevandjelista (poznatih jevanjdjelja), koji su bili pali pod uticaj Pavlovih maštarija i pretpostavki; pošto su Jevanjdjelja napisana posle Pavlovih poslanica.
Današnji hrišćani pokazuju sebe slabim misliocima kad Boga svode samo na kvalitete plemenitog čoveka. Što važi i za hrišćanske filosofe koji su Boga preimenovali u Apsolutno; takodje samo čisto, savršeno, svemoćno, … oličenje pravde i ljubavi.
 
Ne nadajte se Isusovom ponovnom dolasku na Zemlju. Neće Isus Hristos doći ponovo na Zemlju, jer sa nje nije ni odlazio, nego se radi o drugom susretu sa njim. A drugi susret sa Isusom Hristom se dešava odmah svim umrlima koji su za života zemaljskog vibrirali u spektru svetlosti. Na tom spektru vibracija vibriraju samo oni ljudi koji ne čine zla i koji su dovoljno inteligentni da shvate da je sebičnost potvrda gluposti, pa onda ne samo ostati u znanju toga (da je sebičnost potvrda gluposti), nego i ne biti sebičan. Niko ne mora biti dobročinitelj; dovoljno je ne biti zločinitelj.
 
Oni koji umru a vibriraju niže ili  višlje od opsega Svetlosti egzistiraju energetski i dalje kao i oni na vibracijama svetlosti, ali svi oni izvan Svetlosti su sa svojim mukama iz utelovljenja na Zemlji:
Oni ispod vibracija Svetlosti su u gluposti, a oni iznad vibracija svetlosti su na stepenima šizofrenije.
To su tri velike oblasti energetskih vibracija umrlih: Mrak, Svetlost i Oganj.
Iz grobova neće niko ustati, niti će neko od već umrlih na Zemlju sići, nego će oni koji su se Isusu pridružili i dalje uživati lepote ove planete, a, kako kažu Jehovini svedoci, u miru sa svim divljim zverima, glupim ljudskim jedinkama i ostacima glupih ljudskih društava, jer za njihove oči Isus i Njegov narod neće nikad biti vidljivi.
 
Ko kako vibrira sam objasnio Progresivnim vodjenjem muzičke harmonije.
Tu se radi o čujnom koje je jednako vidljivom.
To laicima izgleda komplikovano i nerazumljivo ali ne prodre svako u tajnu svoje vere.
Malo znanja iz Teorije muzičke harmonije je dovoljno. 
 
Pa, deco, poručite svojim roditeljima da i dalje čekaju da im dodje neko i izbavi ih od njih samih.
Da im sazida ono za šta ni temelje ne postavljaju.
 
 
Dragoljub M. V. P.
Solothurn, 10.11.2020.
www.iging-studio.ch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPet Nov 26, 2021 11:38 am

Упозорила бих све људе који налете на ове секташке глупости и измишљотине да не читају и да игноришу. Ово су опасне,лукаве особе,које немају никаквог знања о Богу,вери, а који су умислили да знају нешто и просипају лажи-мамац,на који када се ухватите,баца вас право у пропаст и пакао. Ти лукави слепци желе да вас воде а сами не виде,а када вас слепац води он вас води у пропаст јер он не види Светлост и прави пут.Људи,будите опрезни. Ако желите да сазнате о Богу читајте православно Свето Писмо,купите у црквеним продавницама. Питајте православног свештеника шта вас занима и рећи ће вам. Прочитајне за почетак Нови Завет,да упознате Господа Исуса Христа и тамо ћете сазнати да је све лаж што је овај секташ flyingjoymaker написао. Господ је јасно рекао да иде код Оца и да ће опет доћи (да суди живима и мртвима). Не дајте се преварити. Читајте православне књиге,књиге светих отаца и све ћете сазнати,сазнаћете истину и нико вас неће моћи преварити.
Nazad na vrh Ići dole
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptySub Nov 27, 2021 4:11 am

Ти да будеш вероучитељ СрБској православној деци? Не,ти никада не можеш да будеш вероучитељ никоме а посебно не православним Србима и деци. Ти који не знаш ништа о вери и Богу да некога учиш? Ти би да поведеш Србску децу странпутицом па у пакао? Ти,који припадаш секти и који шириш лажи о Богу и хулиш на Бога никада нећеш моћи да будеш вероучитељ.
Nazad na vrh Ići dole
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 7:51 am

Svetlosti Tiha,
 
Cuvaj ti srpsku decu od mene, a ja cu cuvati tebe od srpskih teologa. 
naravno da te ne mogu sacuvate od tebe same. 
Ako im se nudis kao Aska vuku (u onoj glupoj pripovetci).

kakogod okrenes - volim te.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 8:12 am

Нажалост,Богословски факултет је пун убачених људи који немају баш много везе са православљем. Полако су нешто изменили,избацивали су наше праве православне професоре као што су избацили нашег св.аву Јустина Ћелијског који је био професор,омаловажавају наше старе свете оце,монахе и велике подвижнике искусне у духовним борбама ,који су нам дали много поука духовних. Исто тако и у цркви су убачени јеретици. Али ми који смо истински примили веру и Бога срцем знамо препознати јеретике,паписте и њихове замке и преваре који су посебно у последње време дошли до изражаја (почели да се разоткривају). Али неће Бог њих још дуго трпети и држати на том месту.
Nazad na vrh Ići dole
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 8:14 am

Најбитније нисам написала- мене Бог чува.
Nazad na vrh Ići dole
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 9:58 am

i mene Bog cuva, jer me je usrecio da saznam za tebe. 
I drago mi je da si odlucna u tvojim zakljuccima, a nije uopste vazno ko je od na dvoje u pravu.
vazno je da se o stvari iznose stanovista i razmisljanja. pa ko sta razume. 

vazno da je u ljubavi.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 10:49 am

Веома је важно знати да је Бог у праву и да је Његова истина у праву и Његова црква је у праву. Ми у нашој цркви која је пре свега Божија ,па наша,а (није од неких тамо убачених лажних "пастира" тј.разбојника како их Господ назива ) имамо молитву Символ вере у којој исповедамо веру у Оца и Сина и Светог Дуга,у Једну Саборну Апостолску Цркву. Што значи да је то црква коју је Господ оставио,то је та Апостолска црква,прва црква,права. А католици су се после нешто више од 1000 година издвојили,постали јеретици,прихватили су папу за Бога или Божијег човека што је тешка јерес и отпадништво. Хоћу да кажем да су све религије,секте,настале касније. А само једну цркву нам је Бог дао, једну веру, а не више религија и цркви. Људи морају да знају историју,прошлост ,почетак нечега да би им било јасно,али нажалост људи који немају знања о вери,цркви и Богу,често имају предрасуде и своје тумачење,размишљање или још горе-туђе размишљање. Људи без знања лако прихватају све што им се сервира,углавном лажи. Православна црква је једина која је од почетка била гоњена,мучена ,и дала је много мученика који су пострадали за своју веру и Бога, а Господ је рекао да ако су Њега гонили и нас ће. У Православљу није могуће да свако тумачи нпр.Свето Писмо како хоће,него су нам свети оци,монаси,светог живота и непрекидне сузне молитве и строгог поста и великих подвига откривали јер је њима Бог откривао Духом Светим... Без обзира на садашња дешавања у цркви,ми и даље тамо примамо од Бога Свете Тајне: крштење,венчање,исповест,причешћивање Телом и Крвљу Господа Исуса Христа и ићи ћемо у цркву докле год буде могуће. Важно је ко је у праву,јер ко није у праву тај је у криву и иде кривим- погрешним путем, а ићи погрешним путем није добро,јер на таквом путу је мрак и нема
истине,нема Бога,нема живота.
Nazad na vrh Ići dole
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 6:20 pm

Dobro, ti kažeš da je važno ko je u pravu.
Da ja ne mislim da sam ja u pravu - ne bih ništa ni pisao.
Ali - to ne znači da nije moguće da sam u zabludi. 
Pa pošto sam ja siguran da su mnogi u zabludi - može biti i to da sam ja jedan od tih mnogih.
Medjutim - postoje vidljive i opipljive stvari koje nešto potvrdjuju ili pobijaju.
Postoje i dokumenti. 
Ako je o onom idiotu Aleksandru Makedonskom (koji je rušio da bi ponovo zidao, i palio, ubijao, ...) onoliko pisanih reči ostalo, kako to da o Isusu Hristu nema ničeg značajnog u istorijskim zapisima savremenika njegovog doba? 
U rimskim dokumentima se pominje kao čovek od jedva 160 cm visine, crne kovrdžave kose, nikad se nije smejao, ponekad je plakao, valjda kao svedok ljudskih gluposti, ili prisustva Rimljana.
I stradao je iz političkih razloga: hteo je da Judeju oslobodi. 
Kao dečak je bio u essenskom bratstvu, zadruzi, ... u potpuno komunističkom društvu:
Saul - kasnije  Paul - Pavle je prvi o Isusu pisao, jer je Pavle (kao Saul, progonitelj i ubica Essena), doživeo obrat. 40 godina posle Pavlovih tekstova o Isusu,  o Isusovim saborcima protiv Rimljana, (a po Pavlu) o prvim Hrišćanima, su se pojavili Evandjelisti; 70 godina posle smrti Isusa Hrista. Obavesti se o tome; ako hoćeš.
Ne sme niko reći da istorija o vremenima pre Isusa Hrista ne važi.
Ako važi za Stari zavet, onda važi i za Mesopotamiju; iz koje je Abraham došao u Judeju:
Sve što se pripisuje Isusu, kao njegove reči i propovedi može biti da je zaista izgovorio i govorio ali nije od njega ovom svetu dato, nego je do njega došlo od Asiraca, Sumera, Vavilonaca, Mazdaista, ((konkretno od Zoroastera (Zaratustre)), Amenofisa, Mozesa, ... da bi na kraju ono što je on (Isus) propovedao - bilo ono što je naučio kod Essena.
Isus Hristos je bio istorijska ličnost, a to znači i politička (inače ne bi bio razapet) u Judeji.
Znači za raspeće Isusa Hrista nije Hitler trebao kriviti Jevreje, nego Musolinijeve Italijane.
O stvarima oko Isusa i s njim možemo mi današnji samo pretpostavljati i špekulisati. Ali po analogiji stvari, u pitanjima kolonijalističkih ratova, se može izvesti neka približno prihvatljiva priča; u društveno-političkim odnosima njegovog doba. 
To da je rekao istinu o smislu dobra i besmislu zla je na sreću nas koji to razumemo. Ali je to bilo jasno mnogim inteligentnim ljudima i pre njega; u Kini, Indiji, Mesopotamiji, Egiptu, Eladi, Rimskom carstvu, … Isus je prvenstveno bio inteligentan i milosrdan čovek. Pa onda slobodoljubiv i pravdoljubiv. Da li je vaskrsao - ne poričem i ne tvrdim: "moguće je sve što nije nemoguće", a nemoguće su samo tri stvari:

1. da ni iz čega nastane nešto,
2. da se istoimeni magnetni polovi privuku i
3. da Stanje stvari krene unazad.
Jer Vreme i Prostor kao fenomeni ne postoje (Na žalost papagaja Velimira Avramovića).
Postoji samo sukcesija Stanja stvari; momenata ove stvarnosti i odstojanja medju predmetima.
Bog je svemoćan u smislu Stanja stvari, a da bi sve imalo smisla postoje i ove tri (gore pomenute) nemogućnosti. Dakle Bog je svemoguć u onom što On (Inteligencija i Volja) želi kao moguće. Sa pomenute tri (za ljude) nemogućnosti, ne bi vladao smisao nego bi kratko vreme trajao besmisao i onda apsolutno Ništa; ne čak ni besmisao. Ništa. 
Pozdavljam te, Svetlosti Tiha i kažem ti da sam star 73 godine, da se 55 godina trudim da objasnim Isusa Hrista u Bogu i s Bogom, a ne s bajkama apostola Pavla i nekvalifikovanih tumača istorije ondašnjeg sveta, tj. političkih interesa ondašnjeg sveta; koji su se protegli na političe interese sveta dve hiljade godina posle Isusovog rodjenja; kad su teolozi podelili Vaseljenu na carstvo nebesko (popovima) i na carstvo zemaljsko (kraljevima, carevima, diktatorima i tiranima). Sirotanima ostaje samo da veruju. Tj da tumaraju kao kokoške.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 9:04 pm

Ви сте стварно своју главу напунили неистинама и глупостима,људским подметачинама и измишљотинама. Сви ти документи су лажни. Бог нам је оставио Свето Писмо и у њему пише све што је потребно нама да знамо. Исус Христос је Бог. Треће лице (једног Бога) Он сам је рекао да су Он и Отац једно,као што један човек има душу,тело и дух а један је човек,тако Бог има три лица а један је Бог. Есенско братство и комунистичко друштво? Политичка личност? Кајве измишљотине,то су све лажи. Христос је дошао управо због тога јер су људи заборавили Бога Творца и клањали су се лажним измишљеним Боговима. Бог Творац се јављао израелцима често а они су упорно правили себи кипове и клањали им се,а неки су остали верни Богу. А шта је пре свих и свега,пре кипова,лажних измишљених Богова? Пре свих и пре свега је Бог,па зар се онда Бог који је први,пре свега и пре свих не важи а важе се измишљени Богови?Тај Бог је у лицу Сина Исуса Христа дошао на земљу као богочовек да донесе и направи нови завет са људима. Од тада престаје да важи стари завет јер је донет нови,где нам Бог говори важне поуке и даје смернице шта чинити даље. Нажалост,Ви немате знања уопште ни најмање,Ви сте само главу напунили лажима и измишљотинама,и потрошили сте време и године губећи се у тим глупостима. Исус није политичар,нити је био у братствима. Јевреји су разапели Исуса. Након Христа почеле су да се стварају секте,а они су након Христа, и лажни су,нису прави. Не знам на шта тачно мислите што сте навели под бројем 1. Научници (л)кажу да је живот настао ни из чега,и потурају те лажи глупим људима. Хиљадама година су људи знали облик земље а пише и у св.Писму којег је облика,и у Псалмима. И онда су пре стотињак година научници решили да слажу народ у вези земљиног облика,у вези настанка живота,настанка човека од мајмуна и остало. Јер им одговара да људи не знају праву истину и да никада не сазнају за Бога,правог и јединог Бога. Нису теолози поделили ништа. А научници никада нису приказали никакве доказе јер они немају никаквих доказа ни за шта јер су све слагали и обманули народ.Страшно је колико има лажи и измишљотина. Апостол Павле није писао бајке него истину,бајке пишу и причају научници,ђаво,секте и политичари и глупи људи који све то што су чули од лажова понављају и мисле да нешто знају,а не знају ништа.
Nazad na vrh Ići dole
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 10:45 pm

Lepo me zabavljate, apogotovo poslednjom vasom recenicom, koju moram prihvatiti da je moguce istinita. da sam glup covek koji misli da nesto zna, ane zna nista.
Pa, znate Vi ono da se medju svi ljudima budalama mnogo toga tolerise, zato sto su budale,
tako i ja, posto sam vec od mnogo ljudi cuo da sam budala, sve slobodnije i slobodnije pricam gluposti.
Na srecu moju popovi ne cupaju nokte i ne bacaju u reku (uvezane u dzakove, ovakve kakav sam ja; neznalica.
Ljubim ruku milostiva.

Pa, pisite mi malo (i privatno) o necem u cemu bismo se mogli usaglasiti. 
Dragoljub M. V. P.
www.iging-studio.ch
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
Светлости Тиха




Reputation : 0
Datum upisa : 26.11.2021

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyPon Dec 06, 2021 11:15 pm

Жао ми је ако Вас ово све забавља,то говори колико Вам је духовно стање лоше. Не бацају попови ,како их називате,у реку ,не баца ни Бог,него људи сами себе баце у бездан,у огњену реку.
Nazad na vrh Ići dole
flyingjoymaker
zaslužni član
zaslužni član
flyingjoymaker


Reputation : 1
Datum upisa : 16.09.2011
Godina : 75

Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? EmptyUto Dec 07, 2021 11:05 am

Duhovno stanje mi je bogovsko: radujem se tome kad neko brani svoje stavove, kako Vi branite svoje, a da to nije po srpskom: "Ako nisi samnom ili ne misliš kao ja - onda si mi neprijatelj."
Dakle ako mi je duhovno stanje toliko loše da sam sa Vama "u kontri" po pitanjima oko Hrišćanstva i verovanja (pravoslavlja), hrišćanski i pravoslavno je ne ljutiti se, ne mrzeti, ne ubedjivati silom, kako to rade belosvetski političari i, konačno, ne razapinjati na krst ljude koji žele slobodu svom narodu; kako su Rimljani uradili Spartaku, pobunjenim robovima,  Isusu Hristu, ... itd.
Dabogda svi bilo tako lošeg duhovnog stanja kao ja i - neće biti ratova, ni kolonijalizma, ni ubistava zbog materijalnih dobara, ...

Pozdravlja Vas duhovni sirotan Dragoljub.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.flyingjoymaker.com
Sponsored content





Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?   Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li bi me srpski srednjoškolci i studenti prihvatili kao učitelja veronauke?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BeogradCafe freedom :: početak :: 

freedom

 :: mozgancije i ostalo :: ideologije :: filozofija
-
Skoči na: